Trochę inaczej #7

dnia

W tym zimowym tygodniu, gdy widno jest przez niewiele godzin, a mrok przejął kontrolę nad naszym dniem, znalazłam dla Was kilka propozycji spędzenia wolnego czasy trochę inaczej. W najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć wystawę dotyczącą bibliotek i problemu książki we współczesnych czasach, pobiegamy w zimowej scenerii oraz nauczymy się jak gotować dania kuchni wschodniej. Zapraszam. 

III Marceliński Bieg Zimowy

Dla fanów aktywnego spędzania czasu mam bardzo ciekawą propozycje. Już 29.01.2017 r. odbędzie się III Marceliński Bieg Zimowy. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy także w zimie chcą być w formie lub dla przygotowujących się do wiosennych maratonów biegaczy. Trasa  wytyczona jest w obrębie Lasku Marcelinskiego i obejmuje 10 km. Bieganie w tak pięknej scenerii to czysta przyjemność.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1100737160023623/

bieg-marcelinski

#biblioteka – wystawa

Jaka jest rola biblioteki dzisiaj? Dlaczego ponad 60% polaków nie czyta książek? Czy książki cyfrowe wyprą te z papieru? Oto kilka tematów, które chce poruszyć wystawa zorganizowana w CK Zamek. #biblioteka to zbiór prac kilkunastu artystek i artystów z Polski oraz z zagranicy, którzy podejmują problem bibliotek, książek i czytelnictwa w współczesnej rzeczywistości. Wernisaż wystawy odbędzie się 26.01.2017 r. w CK Zamek.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/145500542611787/?active_tab=discussion

biblioteka
Foto: Iwona Demko / Własny pokój / instalacja

Otwarte Filmowe Spotkania z Psychoanalizą

Koniec nadchodzącego tygodnia zapowiada się bardzo ciekawie za sprawą wydarzenia przygotowanego przez Kino Malta. 29.01.2017 r. w Charlie-Monroe odbędzie się pokaz dobrze przyjętego przez krytyków filmu Jima Jarmuscha pt. Paterson. Pokazowi będzie towarzyszyć spotkanie i rozmowa, która będzie miała charakter psychoanalitycznego spojrzenia na film. Jeśli po obejrzeniu filmu potrzebujecie tego, aby z kimś o nim porozmawiać, to to spotkanie jest z pewnością dla Was. Zapewniam, że Paterson jest filmem o którym chce się rozmawiać całymi godzinami.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/377214429307273/

 

Popek za życia – pokaz filmu

Polski król kontrowersji Popek zawita w progi Poznania. Już w najbliższy piątek w Kinie Muza odbędzie się pokaz filmu Popek za życia. Seans filmowy połączony  będzie z spotkaniem z samym twórcą Gangu Albanii. Jakkolwiek oceniamy działalność tego artysty, to nie można mu odebrać szerokiego grona fanów, których zdobył. Jak to się stało? Odpowiedzi można szukać w filmie. Zapraszam.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1356319087745400/

popek
Foto: Popek za życia / materiały prasowe

Wybieram Wschód – warsztaty kulinarne

Jeśli do Twojej kuchni zakradła się nuda, a tak lubiany kotlet schabowy nie sprawia Ci już tyle przyjemności, to z pewnością czas na zmiany! W nadchodzący wtorek w restauracji Fajna Ukraina odbędą się warsztaty kulinarne, dzięki którym będzie można zapoznać się z kuchnią armeńską, azerską, gruzińską, mołdawską i ukraińską. Wspólne gotowanie to mnóstwo zabawy, ale i dużo wiedzy, która pozwoli na wprowadzenie ciekawych potraw do swojego menu obiadowego. Z pewnością każdy znajdzie coś smacznego dla siebie.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/357578234610433/

ukraina

Zapraszam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *