Trochę inaczej #3

To już ostatnie dni przed Świętami! Jeśli chcecie spędzić je trochę inaczej niż reszta naszej populacji (czyli w centrach handlowych, szukając w pośpiechu prezentów) to zapraszam. W tym tygodniu spędzimy miłe chwile na Święcie Krótkiego Kina, posłuchamy co ma nam do powiedzenia kulturoznawca o muzyce, a także zobaczymy rezultaty projektu „Choreografie strachu”.

Nastrój się na…

W najbliższy poniedziałek o godzinie 15. będziemy mogli posłuchać wykładu na temat muzyki w kulturze. Odbędzie się on w ramach cyklu wykładów ‚”Nastrój się na…”, które odbywają się na Kampusie Morasko. Tym razem nastroimy się na kulturoznawstwo, gdyż prelegentem na spotkaniu będzie dr. hab. Krzysztof Moraczewski z Instytutu Kulturoznawstwa. Dla niewtajemniczonych wykłady Pana Krzysztofa są silnie uzależniające.

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/143670886117597/

nastroj-sie-na-kadrow

Święto Krótkiego Kina

Czy grudzień to dobry pomysł na plenerowe pokazy filmowe? Jak najbardziej! Już w tą środę będziemy mogli obejrzeć kilka filmów przy ognisku i z kubkiem  grzanego wina w dłoni. W trakcie spotkania pokazane zostaną filmy, które zostały nagrodzone podczas tegorocznej edycji Short Waves Festival, w ramach konkursu Poznań Open. To niezwykłe spotkanie odbędzie się  21.12.2016r. o godzinie 20 w Winiarni Pod Czarnym Kotem. Przybywajcie tłumnie, kolejne kino plenerowe pewnie dopiero w maju.

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/293744921021823/

swieto-krotkiego-kina

Weź to nakręć

Interesujesz się kinem? Może chcesz stworzyć własny film, albo już ten krótki masz za sobą? Idealną propozycją dla Ciebie będą spotkania „Weź to nakręć”. Najbliższe z nich odbędzie się 19.12.2016r. o godzinie 19. w Centrum Amarant. Projekt ten ma na celu stworzenie lokalnej społeczności przyszłych filmowców, więc jeśli chciałbyś kiedyś zabłysnąć w Cannes to przybądź punktualnie.

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/213176275798240/

wez-to-nakrec

Choreografie strachu

Czy zastanawialiście się kiedyś nad pojęciem strachu? Czym jest strach, co łączy go z ciekawością? Już 21. i 22.12.2016r. odbędzie się pokaz przygotowywany w ramach projektu „Choreografie strachu. Poetycka odpowiedź na niewidzialne strategie”. Przygotowywany był on we współpracy z berlińskimi choreografkami w ramach rezydencji w Residents//Mieszkańcy. Po pokazie organizatorzy zapraszają na dyskusje. Z pewnością będzie to interesujące spotkanie.

link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/367261813609084/

choreografie-strachu-kadr

Zapraszam serdecznie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *