Symptom pracy studenta

dnia

W życiu studenta bywają dwa okresy. Przed i po sesji. W czasie posesyjnym student wydaje się nieco pewniejszy siebie, pełen sił witalnych. Jednak kiedy nadchodzi czas egzaminów, wtedy to bywa różnie.

Początek roku to idealny okres na letnie grille, wieczorne pogaduchy z przyjaciółmi – nie w głowie studentowi nauka, choć towarzysko bywa na wykładach. Trochę posłucha, trochę doczyta i jakoś to się kręci. Stan emocjonalny studenta jest stabilny, często taki osobnik podchodzi do życia euforycznie – czuje, że cały świat stoi przed nim otworem. Wszystkie zajęcia wydają się nadmiar interesujące, choć na żadne nie przychodzi przygotowany, ale po co w tym momencie, skoro do sesji i tak zapomni? Tu warto nadmienić, że student dość dziurawą pamięcią dysponuje, a to za sprawą środków odurzających.

Te substancje, to forma SPA dla studenta, gdyż jest on z zasady biedny. Tani sposób relaksu często odbija się na zdrowiu, ale ten poprzez sen powraca do sił, gotowy na nowe wyzwania. Wyzwaniem są oczywiście posiłki, bo oprócz napojów bliżej nieokreślonych, osobnik musi jeść. W kryzysowych sytuacjach suche bułki są podstawą menu studenta, ale nie gardzi on także zupkami chińskimi. W końcu nie może on przecież marnować swojego czasu na gotowanie. Ten czas pomimo drobnych potknięć jest rajem na ziemi. Student zapewnia sobie maksymalnie dużo rozrywek – filmy, seriale, kluby, puby, karaoke – kto studentowi zabroni?

15934086_1420347664664909_1832909164_o
Archiwum prywatne

Ano zabroni – sesja, nadchodząca wielkimi krokami. Osobnik ten powoli zaczyna o niej myśleć, ale bez większego przerażenia. Ono nadchodzi dopiero na dwa dni przed egzaminem, czasem nawet w dniu zaliczenia. Wcześniej u osobnika występują symptomy pracy. Jest to poważna choroba neurologiczna, na którą zapada większość studentów niezależnie od płci. Przenoszona jest drogą wykładową ewentualnie ćwiczeniową. Sprawdź jeśli posiadasz jej objawy:

  • gdy masz zacząć się uczyć – nagle coś ciekawego dzieje się za oknem
  • gdy masz zacząć się uczyć -nagle nabierasz ochotę gotować, chociaż nie robiłeś tego przez pół roku
  • gdy masz zacząć się uczyć – napływają wiadomości o nowych serialach – nie możesz tego opuścić
  • gdy masz zacząć się uczyć – podłoga w kuchni wydaje się strasznie brudna, okna też nagle są bardziej przykurzone – nie ważne, że jest luty!
  • gdy masz zacząć się uczyć – dzwonisz do całej rodziny – bo przecież nie chcesz zaniedbywać kontaktów z bliskimi
  • gdy masz zacząć się uczyć – jest już noc, a sen to zdrowie!

To tylko jedne z nielicznych symptomów tej choroby. Drogi studencie jeśli to czytasz jest dla Ciebie nadzieja. Kiedy ten okropny czas minie i uda Ci się jakimś cudem przetrwać ten okres nasilonych objawów, pamiętaj! Zawsze jest okres rekonwalescencji. Wrócisz do zdrowia, a Twoje życie na nowo nabierze barw. Nie bój się. Jeszcze trochę się pomęczysz i upragniony raj nadejdzie.

Aby przyspieszyć sobie błogi czas, skonsultuj się z najbliższym studentem i przed egzaminem zapoznaj się z treścią jego notatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *