Sandały ze skarpetami – wreszcie modny Polak!

dnia

Modnie i wygodnie – to stan, którego oczekujemy. Jednak komfort a podążanie za aktualnymi trendami nie zawsze szło w parze. Teraz to się zmienia. Słynne sandały w połączeniu ze skarpetkami wchodzą na salony!

Topowym punktem w kategorii „jak Polacy źle się ubierają” od zawsze był słynny sandał ze skarpetą, który dumnie noszony, głównie przez męską część narodu, był notorycznie wyśmiewany przez stylistów oraz projektantów. Podobno właśnie po tym stroju można rozpoznać Polaka. I tak jak do tej pory mogliśmy się wstydzić z tego powodu, to teraz nadeszło nowe! Wprawdzie już w 2010 roku duże domy modowe tj. Dior czy Prada orzekły, że skarpetki możemy nosić do każdego obuwia, to dopiero teraz za sprawą designerów z Londynu ten głos dotarł także do Polski.

Jednak czy wszystkie chwyty są dozwolone?

Ponoć najmodniejsze są najzwyklejsze sandały typu rzymianki i bardzo kolorowe, przewiewne skarpetki. Można więc powiedzieć, że hipsterski luz wyjdzie nam na dobre.

stylewhiz.co.uk

 

www.bustle.com
globalfashionnews.com

 

Jest w tym jednak nieco hipokryzji. Jednego roku jesteśmy zalewani modą inspirowaną latami 60, następnie lepiej żebyśmy nie pokazywali się w TAKICH CIUCHACH na ulicy, bo to passe. I choć moda jest tworem inspirującym, ważnym, bo w końcu doświadczamy jej na co dzień, to sztampy w jakie wtrącają nas designerzy robią nam niepotrzebny bałagan w mózgu.

 

W jakim celu mówi się nam w co mamy się ubierać w tym czasie? Najprostsza i najbardziej trafna jest odpowiedź: pieniądze. Nie odkrywam Ameryki, wiem. Jednak następnym razem kiedy powiedzą nam, że najmodniejszym kolorem tego sezonu jest brązowy, to opamiętajmy się. Był taki rok kiedy wszystkie kobiety ubrane były właśnie na brązowo, od stóp do głów. Czy byliśmy bardziej modni? Nie sądzę. Czy wyglądaliśmy lepiej? Nie sądzę. Byliśmy przebrani. Nie liczyło się to, czy ten kolor pasował do odcienia naszej skóry, wszyscy jak jeden mąż podążali po koszulki koloru ziemi. Bo tak było modnie!

pinterest.com

I to jest clue. Nie ważne czy w sandałach ze skarpetami, czy w dziwnym kapeluszu lub różowymi kokardami u boku. Moda i tak idzie własną drogą a my sami jesteśmy jej najlepszymi wyznacznikami. Niech zatem wyśmiewane przez wielu sandały ze skarpetami królują i noszą się dobrze tego lata.

 

One Comment Add yours

  1. magicluna90 pisze:

    Dobrze napisane, więcej takich tekstów. Będę zaglądała! I też jestem za wolnością w modzie i w imię tego zakładam sandały ze skarpetami ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *