Pomoc pisarza #4

Parafrazując klasyka – nowy rok, nowa ja. Więc może ktoś z Was znajdzie w sobie odwagę, chęć i motywację żeby wreszcie usiąść, i napisać tę historię, która siedzi Wam w głowie od tak dawna? A może siedzicie i obiecujecie sobie, że no przecież w tym roku wreszcie to skończę. 

A może zwyczajnie lubicie dziwne linki z ciekawymi ludźmi? Proszę bardzo, na święta ode mnie.

YouTube

AWE me – kanał, na którym tłumaczone są różne zjawiska – w serii How it’s destroyed, oraz coś co bardziej mnie ciekawi – Man at arms. Seria, dzięki której można się dowiedzieć jak powstała broń poszczególnych bohaterów seriali czy filmów, jak ją wykorzystywać i czy w ogóle ma sens. Polecam z całego serduszka, zwłaszcza laikom mieczowym.

KnightSquire – drugi kanał z uzbrojeniem, a dokładniej z mieczami. Chcecie wiedzieć dlaczego miecz Geralta jest niepraktyczny albo czemu katana i miecz to są bardzo różne rodzaje broni? Squire pokaże Wam co i jak. Poza tym jest ładny. A ładni panowie to zawsze na plusie.

writer’s block/ strategisconsulting.ca
Tumblr

Prompts – blokada? Brak pomysłu? Potrzebujecie oderwać się od własnej historii i napisać coś krótkiego, niezobowiązującego? Ten tag może Wam uratować życie.

Protagonista – stworzenie głównego bohatera we własnej historii nie jest prostą rzeczą. Nie ma co się oszukiwać, w trakcie pisania jego cechy charakteru mogą się zmieniać i nie zawsze mamy na to wpływ. Dlatego dobrze wcześniej sobie wszystko wypisać na bazie tych dziesięciu cech. Polecam, bo ułatwia życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *