Pomoc pisarza #6

Dawno już nie wrzucałam linków z pomocą dla wszystkich produkujących teksty. Pomyślałam, że może dziś zrobimy wersję zupełnie audio i video, bo jakoś w ostatnim czasie brakuje mi mądrych tekstów, choć pewnie wynika to bardziej z mojego braku czasu na czytanie niż braku tych tekstów w ogóle. Biegnę wam z pomocą!

Karolina – jeśli szukacie inspiracji i informacji na temat strojów kobiecych z różnych epok to to jest wasza go to osoba. Filmy Karoliny są dokładnie tym czego wam potrzeba, a dodatkowo pełno w nich ciężkiego, trochę absurdalnego humoru. Ja sama oglądam jej video od bardzo dawna i serce mi rośnie widząc, ja cudownie się rozwija

Lindsay – jeśli jeszcze nie znacie tego kanału to polecam pobiec i nadrobić. Wszystko. Lindsay zaczynała na Channel Awesome jako Nostalgia Chic, ale to jej solowe video są według mnie najbardziej wartościowe. Znajdziecie tam zagadnienia z psychologii, filozofii i wszystkich tych innych mądrych rzeczy przełożone na popkulturę i wytłumaczone na przykładach ze znanych i lubianych filmów czy seriali. Z całego serca polecam wam serię o Hobbicie, bo to jest kawał świetnej reporterskiej roboty.

Alex – a to nie jest stricte dla piszących, ale pomyślałam, że warto podzielić się tą perełką. Alex zajmuje się głównie mówieniem o serialach, rozkładaniem ich na czynniki pierwsze, a dlaczego znalazł się tutaj? A no dlatego, że jego uwagi najczęściej dotyczą tego jak napisane są postaci czy wątki. Wytyka błędy, absurdy i sprzeczności, próbując przy tym pokazać rozwiązania. Pomyślałam, że to dobre miejsce aby sobie posłuchać o tym czego unikać przy pisaniu.

Czytu Czytu – to jest podcast. To jest świetny podcast prowadzony przez świetnych ludzi. Do mikrofonu usiadły Zwierz Popkulturalny, Catus Geekus i Ocia, czyli jedne z najbardziej kompetentnych osób do rozmawiania o książkach. I o jak one pięknie rozmawiają! Zadziwiająco cudownie słucha ich się podczas pobytu na siłowni (polecam!), ale tak naprawdę można ich słuchać wszędzie. Moim ulubionym elementem jest moment, w którym opowiadają o tym co właśnie czytają. Ach! Jak będę duża też będę tyle czytać.

I ostatni link na dziś – trochę kłamałam pisząc na początku, że nie będzie nic do czytania. Jest. Ale to taki tekst, który musicie przeczytać. I kropka. Autor jednego z moich ukochanych fanpagów pisze czasem coś więcej niż notki na facebooka. I jak już coś napisze to są to zazwyczaj całkiem mądre rzeczy. Tym razem na tapet wziął Ciri i Geralta – poczytajcie co z tego wyszło, bo warto.

Porozmawiajmy o Ciri (Wiedźmin)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *