Pomoc pisarza #5

dnia

Trochę ostatnio wpadłam w inne niż książkowe, odmęty internetu. Dziś będzie właściwie sam youtube, bo się jakoś tak złożyło, że przez kilka ostatnich miesięcy mój czas wolny dzielę głównie między yt, czytanie/recenzowanie książek i pisanie.

Prawdopodobnie jestem najgorszym dorosłym jakiego poznacie w życiu. Słabo radzę sobie z zarządzaniem czasem, beznadziejnie idzie mi w wypełnianie własnych założeń, a poza tym jestem mistrzem prokrastynacji.

Yay.

Tak więc oczywistym jest, że to youtube stał się moim ulubionym medium. Dlatego też dziś wrzucam trochę dobrych rzeczy dla ludzi, którzy piszą rzeczy.

Panie od książek

Books With Emily Fox – śliczna dziewczyna, która opowiada o książkach. Problemem jest głównie to, że opowiada o amerykańskich/anglosaskich wydaniach, co oznacza, że w Polsce jeszcze tych książek nie uświadczymy, ALE! Mówi mądre rzeczy, więc polecam!

Jenna Moreci – autorka dwóch książek, prowadzi kanał, na którym opowiada głównie o tym jak pisać żeby dało się to czytać. Od tego jak tworzyć ciekawe postaci do instrukcji wymyślania plot twistów. Niezbyt długie filmy naładowane treścią. Dobrze posłuchać kogoś, kto wie o czym mówi i korzysta głównie z własnego doświadczenia.

Worldbuilding

Chris Fox – to video nie jest długie, choć przyznam, że autor mówi dość… monotonnie. Jeśli dacie radę przez to przebrnąć to gwarantuję Wam, że Chris Was nie zawiedzie. Cały jego kanał to krótkie, około 10minutowe filmy o najważniejszych dla autora kwestiach.

Baniak Baniaka – to jest nasz mały polski akcent. Jeśli chcecie nauczyć się tworzyć dobre opisy albo ciekawe plot twisty to to jest Wasz człowiek. Jego kanał dotyczy co prawda gier RPG, jak grać, jak tworzyć scenariusze, jakich sytuacji unikać, ALE! Baniak robi to w bardzo dobrym stylu, więc można podglądać i się uczyć. Osobiście polecam kampanię (3 sesje po 3h, więc przygotujcie się na długie posiedzenie) z G.F.Darwin.

Muzyka

Music Mahal – na koniec dobre rzeczy do słuchania w trakcie pisania. Odkryłam tę perełkę niedawno i jestem nią totalnie zauroczona. Takie to trochę przywoływanie lata w lutym.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *