Pomoc pisarza #3

Zorientowałam się właśnie, że ostatnia Pomoc była potwornie dawno temu! Więc szybko, szybko zanim będzie za późno.

YouTube

Shadiversity – to jest przykład tego, że można robić świetne i merytoryczne filmy o zamkach, historii i nie powodować u swoich widzów kaca moralnego ( w przeciwieństwie do pewnego polskiego kanału, który bardzo by chciał, ale nie umie). Fakt, pan na ekranie jest troszkę irytujący, ale jak się człowiek przyzwyczai to o Paaaaanie! Jeśli potrzebujecie dowiedzieć się jak funkcjonowały zamki i do czego służą jego poszczególne elementy, a nie macie czasu na książki – to jest Wasz koleś.

TED-Ed – tego kanału chyba nie trzeba przedstawiać. Ale są tam dwie perełki w postaci filmów o budowaniu własnego świata i o tym jak tchnąć ducha w naszą powieść. Króciutkie formy ze skondensowaną wiedzą i ślicznymi ilustracjami.

Terrible Writing Advice – brzydka grafika i okropne rady, tak w skrócie wygląda idea tego kanału. Ale to zdecydowanie coś więcej . Pod oczywistą warstwą satyry kryją się najczęstsze błędy, które robią początkujący pisarze. 

Inne

Niezatapialna Armada Kolonasa Waazona – tę perełkę odkryłam kilka miesięcy temu. Na początku odrzucił mnie layout bloga, sposób zapisu, no generalnie wszystko mnie tam odpychało. Ale z racji tego, że specyfika mojej pracy jest jaka jest, pewnego popołudnia siedziałam bezczynnie i pomyślałam „A co mi szkodzi!”. Ojej. Jak dobrze, że mam czasem takie myśli. Bloga prowadzi kilka osób, które zajmują się analizą fanfiction i coraz częściej książek – Ziemiański czy Katarzyna Michalak. Jeśli lubicie uczucie totalnego zażenowania i ból brzucha ze śmiechu to polecam serdecznie, z całego zimnego serduszka.

Innych części szukajcie tutaj:

Pomoc pisarza #1

Pomoc pisarza #2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *