Pięć najdziwniejszych żartów na Prima Aprilis

dnia

Dzisiaj obchodzimy ogólnoświatowe święto kawalarzy, dowcipnisiów i prankerów. Oprócz starych dowcipów w stylu „masz coś na bluzce”, warto wspomnieć o żartach, na które dało się nabrać tysiące ludzi i obiegały one nieco od standardów przeciętnego żartu.

Whooper  dla leworęcznych 

Znana sieć restauracji Burger King w 1998 roku zażartowała sobie z Amerykanów. W USA Today ukazała się reklama Burger Kinga, w której zaprezentowano nową odmianę flagowej kanapki sieci czyli leworęcznego Whoopera. Stworzony specjalnie dla leworęcznych Amerykanów hamburger miał odpowiednią konstrukcję:  „wszystkie składniki zostały obrócone o 180 stopni, rozprowadzając wagę kanapki tak, że większość z nich będzie przechylać się w lewo, zmniejszając tym samym ilość ketchupu rozlewającego się po prawej stronie hamburgera”. Po godzinie od publikacji tego newsa w całym kraju złożono około 10 tysięcy zamówień  na leworęcznego Whoopera.

wooper

Drzewa spaghetti

W roku 1957, dnia 1 kwietnia stacja telewizyjna BBC wyemitowała program na temat drzew spaghetti uprawianych w Szwajcarii. W krótkim reportażu pokazano jak wygląda drzewo spaghetti i jak zbiera się jego ‚owoce’. Odpowiedzialny za ten żart był ówczesny operator BBC, który dostał na ten pomysł budżet wielkości 100 funtów. Po wyemitowanym programie do stacji napłynęło mnóstwo pytań o to jak uprawiać drzewo spaghetti.

Latające pingwiny

Współczesna technologia wytworzyła ogromne pole do popisu dla prankerów. W naszym codziennym życiu w sieci pojawia się mnóstwo foto manipulacji czy przetworzonych zdjęć. W 2008 roku stacja BBC poinformowała o nowo odkrytej kolonii pingwinów, które potrafią latać. Akcja newsa toczyła się na Antarktydzie, a o całym wydarzeniu opowiadał Terry Jones, czyli członek grupy Monty Python. (już to wzbudzało podejrzenie) Cały film stworzony był dzięki technologii komputerowej i przedstawiał latające niczym nasze rodzime wrony i kawki, pingwiny. Nie dość, że nieloty latały, to według reportażu dolatywały do lasów deszczowych. W to już z pewnością trudno uwierzyć.

Koncert U2 na dachu

Pierwszego kwietnia 2009 r. irlandzka stacja radiowa RedFm nabrała fanów zespołu U2. Radio doniosło że zespół planuje zagrać sekretny bezpłatny koncert na dachu irlandzkiego centrum handlowego w mieście Cork. Tysiące fanów pomknęło do miasta aby usłyszeć swoich idoli. Na miejscu okazało się że koncert rzeczywiście się odbywa, ale zamiast U2 gra…. zespół coverujący ich największe hity. Fani przeżyli rozczarowanie. Jedna kobieta przyznała się, że przejechała około 100 km. tylko po to, aby ujrzeć swoich idoli.

Pomieszane fakty na Wikipedii

Na całym świecie, powszechnie uważa się Wikipedię za rzetelne źródło informacji. To do niej sięgamy, gdy chcemy w szybki sposób znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Twórcy Wikipedii postanowili jednak zażartować z użytkowników i 1 kwietnia 2007 roku na stronie głównej pojawiły się fałszywe informacje m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych George Washington przedstawiony był jako wynalazca kawy rozpuszczalnej.

wiki
Foto: wikipedia.com

PS. Artykuł współtworzył redaktor Tomasz 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *