Kto zrobił to zdjęcie?

dnia

W ubiegłym tygodniu Beyonce w niecodzienny sposób ogłosiła światu, że jest w ciąży. Na jej Instagramie pojawiła się informacja, że artystka spodziewa się bliźniaków okraszona przepięknym zdjęciem Królowej Popu w samej bieliźnie z widocznym brzuszkiem.

Zdjęcie, które pojawiło się na oficjalnym profilu Beyonce już dzień po publikacji pobiło rekord polubień z wynikiem 9 milionów serduszek <3 .

Wówczas Internet oszalał! W mediach społecznościowych wybuchła debata dotycząca zdjęcia, jedni krytykowali, że jest wyretuszowane, inni zachwycali się przepiękną scenerią, a jeszcze inni porównywali je do klasycznych dzieł sztuki. Jedno jest pewne, nikt nie przeszedł obojętnie.

Fotografia ta stała się także doskonałym materiałem do licznych parodii. Chyba jedną z najpopularniejszych znajdziemy na profilu Ellen DeGeneres, którą artysta pokazała także w swoim talk – show.

View this post on Instagram

Me too!

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

To jednak nie wszystko.

Dzięki fanom na swoje zdjęcie w kwiecistym kobiercu zasłużył także mąż artystki Jay Z.

jay-z-kadr
Foto: www.elleuk.com

Kto jednak wykonał to zdjęcie? Za jego popularnością niepodważalnie stoi piękna Beyonce, ale fotografowi zdjęcie zawdzięcza swój urok i smak.

Za tą fotografie świat może być wdzięczny 28- letniemu imigrantowi z Etiopii, który dorastał na Bronksie. Awol Erizku to artysta wszechstronny. Jest fotografem, ale zajmuję się także malarstwem, rzeźbą, performancem i instalacjami audiowizualnymi. Artysta w sposób bardzo interdyscyplinarny podchodzi do sztuki, związany jest także z nowojorskim środowiskiem hip-hopowym.

awol-ewozku
Foto: www.awolerizku.tumblr.com

Młody Amerykanin zdobył dyplom na Uniwersytecie Yale z zakresu sztuk pięknych, prowadził też pokazy w prestiżowym Museum of Modern Art w Nowym Yorku, swoje prace wystawił też w wielu galeriach.

bad-ii-the-bone-awol-erizku
Foto: www.awolerizku.tumblr.com

W roku 2009 artysta zasłynął sesją zdjęciową, gdzie fotografował czarnoskórych modeli, którzy stylizowani byli na postacie z klasycznych dzieł sztuki. Najsłynniejszą pracą z tego zbioru stała się Dziewczyna z babusem nawiązująca do dzieła Jana Vermeera pt. Dziewczyna z perłą.

awol-erizku-girl
Foto: awolerizku.tumblr.com/ Girl with a Bamboo Earrnig, 2009.

Fotograf zasłynął także z fotoreportażu o etiopskich prostytutkach. Prace te w jego rodzinnym kraju spotkały się z oburzeniem, a sam artysta stał się celem licznych pogróżek.

aerizku_brukawit_20131
Foto: www.flagartfoundation.org/ Brukawit, 2013.

Awol Erizku za sprawą ciążowej sesji Beyonce zyskał popularność nie tylko wśród środowiska artystycznego. Jak widać jest to artysta bardzo wszechstronny i ze sporym dorobkiem jak na 28 – latka. Warto obserwować jego karierę.

http://awolerizku.tumblr.com/

https://www.instagram.com/awolerizku/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *