DIY – koralikowe szaleństwo

Od niedawna mam nowe hobby. Relaksujące, satysfakcjonujące i pobudzające kreatywność. Moje wolne chwile zajmuję robienie biżuterii. To na razie początek, dopiero się uczę, ale chcę Wam pokazać ciekawy sposób na oryginalny prezent dla przyjaciółki, mamy czy sąsiadki. 

Do wykonania bransoletki będziemy potrzebować:

 • 34 koralików (8 mm)
 • 62 małe kółeczka montażowe (5 mm)
 • 68 dużych kółeczek montażowych ( 8 mm)
 • żyłka ok 50 cm (0.45 – 0,5 mm)
 • zapięcie typu karabińczyk
 • kilka dodatkowych kółeczek montażowych (5 mm)
 • łańcuszek do regulacji wielkości bransoletki
 • kilka zawieszek
 • klej
 • para szczypiec o płaskich noskach
 • nożyczki

Pierwszym i najbardziej czasochłonnym krokiem jest otworzenie 62 małych i 68 dużych kółeczek montażowych. Szkielet bransoletki będzie się opierał własnie na nich.

Następnie tworzymy bazę bransoletki zaczynając od dwóch małych kółeczek do których przyczepiany 6 dużych, a następnie kolejne dwa małe, które będą służyły jako swoisty łącznik. Do łącznika podczepiamy kolejne dwa małe kółeczko, a do niego cztery duże, plus łącznik składający się z dwóch kółeczek. Powtarzamy tą sekwencje, aż do zakończenia bransoletki, gdzie tak jak na początku zamiast czterech dużych kółeczek, przyczepiamy sześć.

Ten schemat dobrze przedstawi poniższa grafika.

grafika

Tak powinien wyglądać ukończony szkielet bransoletki.

20170324_000946cc

Po zmontowaniu bazy przechodzimy do nawlekania koralików. Zaczynamy od zawiązania jednego koralika na końcu żyłki. Następnie przekładamy żyłkę przez pierwsze dwa duże kołeczka (miejsce dowolne), a następnie nawlekamy koralik. Ponownie przekładamy żyłkę przez dwa następne duże kołeczka i nawlekamy koralik, powtarzamy ten schemat aż dojdziemy do zawiązanego na początku koralika.

20170324_001515cc

Gdy nawleczemy już wszystkie koraliki, rozwiązujemy pierwszy z nich, w ten sposób uzyskując dwa końce żyłki wystające z początkowego i końcowego punktu naszej bransoletki. Aby zakończyć, przeciągamy ten koniec żyłki, którym nawlekaliśmy do tej pory koraliki  przez pierwszy koralik (w przeciwnych kierunkach) i ściskamy, aby w bransoletce nie było luzu.

koraliki1

Następnie, aby zabezpieczyć bransoletkę przez rozwiązaniem, przeciągamy końcówki żyłki przez kilka koralików i robimy podwójną pętelkę. Zabezpieczamy ja klejem i odcinamy niepotrzebną jej część.

KORALIKI 2

Pozostaje dodać zapięcie i kilka zawieszek do ozdoby. Zaczynamy od zamontowania dwóch małych kołeczek montażowych na końcach bransoletki, a następnie z jednej strony przyczepiamy zapięcie typu karabińczyk, a z drugiej łańcuszek do regulacji wielkości bransoletki.

20170324_010953cc.jpg

Aby nieco urozmaicić naszą bransoletkę przyczepiamy wybrane przez nas ozdoby. Używamy do tego małych kółeczek montażowych.

20170324_012211cc

Oto efekt końcowy. Ja wybrałam kolor zielony, aczkolwiek wszystko zależy od waszej kreatywności i pomysłowości.

20170324_012506cc

PS: To moja pierwsza bransoletka wykonana tą techniką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *