10 koncertów, których nie możesz przegapić na Openerze

Jeżeli należycie do tych szczęśliwców, którzy sezon wakacyjny rozpoczynają największym festiwalem muzycznym w Polsce, pewnie zastanawiacie się które koncerty warto zobaczyć. Śpieszę z podpowiedziami, tych artystów uznajcie za punkt obowiązkowy waszego openerowskiego terminarzu.

Radiohead
Napisałbym że Pink Floyd generacji X przyjeżdża do Polski, ale gardzę Pink Floydami. Z kolei do Beatlesów to radiogłowym „troszkę ” brakuje. Niepodważalny jest jednak fakt, że na Openerze wystąpi najważniejszy zespół przełomu wieków, który na dodatek świętuję dwudziestolecie swojego najsłynniejszego albumu. Jeżeli chcecie w przyszłości opowiadać coś ciekawego wnukom, to nie może Was tam zabraknąć.

Arca
Nieformalny syn Pedro Almodóvara i Bjork w końcu nagrał płytę, która jest dobra od początku do końca, stając się z miejsca czołowym przedstawicielem sceny IDM tego roku. Jeżeli potraficie wymienić z pamięci całą dyskografię Aphexa Twina to nie może Was tam zabraknąć.

Grammatik
Tyler the Creator i Kendrick Lamar znowu nie dojechali? Co z tego, skoro na Gdyńskim lotnisku będziemy świadkami występu jednej z najważniejszej polskiej grupy hip hopowej. Grammatik reaktywuje się i na ich koncercie na pewno nie zabraknie złotych klasyków polskiego rapowego dziedzictwa narodowego.

James Blake
Blake jest postacią dualistyczną. Gra w czołówce mainstreamu, pomagając między innym Beyonce i jednocześnie nadal tworzy zajmujący i interesujący soulowy odpowiednik post-dubstepu. Brytyjczyk na pewno zapewni niepowtarzalną elektroniczną aurę do zachodu słońca.

Nicholas Jaar
Premiera zeszłorocznej płyty Jaara przeszła bez szumu. A szkoda, ponieważ muzyk już od lat uprawia odważną elektronikę, która sięga korzeniami wszędzie gdzie się da. Nicholas nie ma prawa zawieść Waszych uszu.

Warpaint
Amerykański kwartet jest idealnym przykładem kobiecej siły, która drzemie w indie rocku. Warpaint już od kilku lat w swoich utworach sukcesywnie jednoczy rockową niezależność z popowym brzmieniem. Ten uniwersalny kolaż przyciąga nie tylko żeńską publiczność, ale również i męską.

Rae Sremmund
Duet kojarzony w Polsce z przyczyn poza muzycznych, jest obecnie jednym z najgorętszych i najlepszych projektów. Dlatego warto przejść się na koncert i przekonać się o talencie muzyków.

The Weeknd
Kanadyjczyk miał rewelacyjny początek kariery, potem jednak trochę przystanął. Jego ostatnie popisy przyniosły mu sukcesy na listach przebojów. Futurystyczna wersja popu, który rozgrzewa masy do czerwoności. Koncert ten przyciągnie dużą publikę.

Solange
Siostra Beyonce swoim zeszłorocznym albumem udowodniła, że posiada wcale nie mniejszy talent. Również zgłębia ona otchłań alternatywnego popu, który miesza się z klasycznymi gatunkami. Na pewno warto posłuchać.

M.I.A.
Wokalistka już od początku swojej kariery gra w swoją grę. Można ją albo kochać, albo nienawidzić. Futurystyczne i abstrakcyjne kolaże wszelakich gatunków muzycznych ubranych w ciasny garnitur popowej konwencji. Brzmi zachęcająco, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *